TATÍNEK NENÍ K ZAHOZENÍ

Tatinek-neni-k-zahozeni

Audioverze úspěšné knihy Arnošta Goldflama, která získala v roce 2005 prestižní cenu Magnesia Litera za nejlepší knihu pro děti a mládež, přináší pět pohádek nabitých osobitým kouzlem, humorem a dobrodružstvím. Autor je věnoval svým dětem a také všem tatínkům, aby se mohli chlubit hrdinskými činy, vylepšili si tak svůj někdy trochu pošramocený obraz a dokázali, že tatínek rozhodně není k zahození.

Arnošt Goldflam, který je též uznávaným hercem, režisérem, dramatikem a pedagogem, svou knihu také sám namluvil. Nahrávku doplnil hudbou Dominik Renč, o výtvarnou podobu obalu se postarala Petra Goldflamová Štětinová.


„Když bylo mé dceři Sylvě asi deset let, vyprávěl jsem jí smyšlené pohádkové příběhy. V nich jsem já coby tatínek vždy nějakým nedopatřením vykonal záslužný čin, například jsem vyhrál nějakou disciplínu na olympiádě, zachránil princeznu nebo knokautoval bankovního lupiče. Ona se tomu tehdy velmi smála, kdepak by mohl tatínek dokázat něco takového! Snad jí připadalo, že hrdinské činy by takový tatínek, jako je její, mohl vykonat nanejvýš nějakým nedopatřením, zázrakem nebo omylem. A přece se staly – alespoň v pohádkách!
…Teď po letech jsem si na všechno vzpomněl a sepsal jsem patnáct pohádek, abych je mohl předčítat svému synkovi Ottoníčkovi, až mu bude těch pět a víc,“
napsal při vydání ke knize její autor a nynější vypravěč.


O autorovi                                                  Recenze


Tatínek není k zahození - Intro


1 x komentář

audiobergÚnor 11, 2014 12:20

Zde můžete připojit svou recenzi a ohodnotit titul počtem hvězdiček.
Recenze bude zveřejněna do 24 hodin.
Děkujeme za Váš názor! :)

0

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.